Ognisko mogące odpowiadać zmianie o charakterze demielinizacyjnym

Bylam 3 tygodnie temu w szpitalu.. jest u mnie podejrzenie stwardnienia rozsianego. Mialam robione MR głowy w którym zoobrazowano 5 mm ognisko sąsiedztwie trójkąta komory bocznej lewej mogące odpowiadac zmianie o charakterze demielinizacyjnym. Zastosowano u mnie sterydoterapie. Dzis odebralam wyniki w kierunku kolagenoz, koagulopatii, stwierdzono podwyższony poziom czynnika reumatoidalnego i białko mialam podwyższone reszta jest ok. A i mialam robione wklucie lędzwiowe Co to moze znaczyć ?Ma

Trzeba porozmawiać z lekarzem prowadzącym,który jak widać diagnozuje Panią.W rozpoznaniu SM obowiązują ścisłe określone kryteria kliniczne i radiologiczne.I dopiero wówczas w oparciu o nie można rozpoznać chorobę.Bez wątpienia lekarz omówi z Panią dokładnie czy spełnione są kryteria ,co do rozpoznania u Pani tej choroby.

Pozdrawiam serdecznie