Ognisko niespecyficznej demielinizacji w istocie białej lewego płata czołowego

Czy mógłbym prosić o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy. Pojedyncze, drobne ( ok 3 mm ) ognisko niespecyficznej demielinizacji w istocie białej lewego płata czołowego. poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Po dożylnym podaniu kontrastu nie uwidoczniono ognisk patologicznego wzmocnienia sygnału w obrębie mózgowia. Mam 26 lat

Witam! Pojedyncze ognisko tego typu, o ile nie powoduje objawów chorobowych, nie ma znaczenia klinicznego. Myślę że w Pana przypadku dla pełnej oceny stanu rzeczy konieczna jest konsultacja neurologiczna.

Zawsze należy każde badanie obrazowe traktować jako pomocnicze.
Czyli innymi słowy związek obecności zmiany w badaniu NMR o ile jest istotny musi wiązać się z problemem klinicznym pacjenta.
Wiele drobnych obszarów w bad.NMR wykrywa się przypadkowo i nie mają one istotnego znaczenia.
Ale to specjalista widzi pacjenta,zna wywiad i stan neurologiczny ,a także ogólny stan zdrowia dopiero całość -w tym wynik badania NMR dają podstawę do rozpoznania.
Pozdrawiam