Ogniskowe stłuszczenie w obrębie głowy trzustki

Witam, Odebrałam wyniki TK i nie do końca rozumiem co oznaczają - chciałabym prosić o podpowiedź co może oznaczać ogniskowe stłuszczenie w obrębie głowy trzustki (trzustka nie jest powiększona), a dodatkowo w lewym nadnerczu zmiana ogniskowa i wzmianka w opisie "w pierwszej kolejności gruczolak". Z góry serdecznie dziękuję za pomoc

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Każdy wynik należy odnosić do stanu klinicznego pacjenta. W Pani przypadku taki wynik wymaga konsultacji u lekarza prowadzącego oraz lekarza endokrynologa, gdyż w sytuacji zobrazowania prawdopodobnie gruczolaka nadnercza należy wykonać szereg badań biochemicznych oceniających gospodarkę hormonalną kory nadnerczy.