Ograniczanie przez partnera kontaktów ze znajomymi

Witam. Mam problem mianowicie partner nie pozwala spotykać mi się z kolegami np wypad na piwo lub kawę twierdzi że to niestosowne że mogę jedynie z koleżankami jednakże jest to niemożliwe bo mieszkają w innych miejscowościach a ja mam potrzebę spotykania się ze znajomymi. Pracuje na 3 zmiany nie mam Czasu na nic cały czas poświęcam dziecku i partnerowi a on twierdzi że nie mam dla niego czasu. Myślę że on mi nie ufa a życie z takim człowiekiem jest ciężkie. Co nam zrobić?

Magdalena StusiĹska

Na początek warto porozmawiać z partnerem o swoich potrzebach i powodach dla których jest zazdrosny. Jezeli to nie pomoże, może warto skorzystać z pomocy psychologia?

Aleksander Ropielewski

Powiedzieć mu o tym i wyjaśnić spokojnie i rzeczowo swoje potrzeby. Ponadto wysłuchać jego argumentów. Jeżeli obydwoje nie dacie się ponieść emocjom a postaracie wzajemnie wysłuchać i zrozumieć na pewno dojdziecie do kompromisu.