Ograniczenia wysiłkowe po operacji przyklejenia siatkówki przy pomocy lasera

witam, Jak długo i jakie ograniczenia wysiłkowe należy stosować po operacji przyklejenia siatkówki przy pomocy lasera?. Mam 77 lat i czekam na operację zaćmy. Przy okzji badania usg oczu wyszło odklejenie siatkówki w lewym oku. Jestem już 3 dni po laserze. Dziękuję i pozdrawiam, Andrzej

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby dać sobie 3-4 tygodnie na rekonwalescencję.