Ograniczenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej w wyniku rezonansu
Wyniki rezonansu L/S: Ograniczenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej, prawidłowy sygnał z trzonów kręgów lędźwiowych oraz prawidłowa ich wysokość. Wysokość tarcz międzykręgowych prawidłowa. Ciasnoty kostnej kanału kręgowego ani zwężeń otworów międzykręgowych nie stwierdza się, niewielkie zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych, stożek rdzenia w normie. Mam 23 lata, RTG wykazało poza tym niespojenie kręgu. Czuje poza bólem tak jakby ocieranie się kości w odcinku lędźwiowym. Diagnoza?
23 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany mogą wynikać z rozluźnionego aparatu więzadłowego kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej lub przeciążenia. Warto skorzystać z pomocy rehabilitanta oraz wdrożyć nieobciążające ćwiczenia dla wzmocnienia mięśni kręgosłupa.