Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ojciec nie żyje, czy dziecko jest Jego? Jak to ustalić?

Witam.

Ojciec płacił alimenty na dziecko, którego ojcostwa do końca swoich dni nie był pewien. Teraz nie żyje, a dziecko pobiera rentę po nim. Chciałabym ustalić, i ewentualnie dowiedzieć się, czy owy chłopiec, był i jest rzeczywiście synem mojego nieżyjącego już ojca? Czy jest moim bratem? Czy jest szansa na ustalenie? Jeśli tak w jaki sposób?
Proszę o pomoc.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania

Witam!

Rozumiem, że Państwo macie różne matki? W takim przypadku, nie da się na 100% potwierdzić/wykluczyć, ale można stwierdzić - jak duże jest prawdopodobieństwo, że Państwo jesteście rodzeństwem. Należy wykonać badania genetyczne Pani i ewentualnego brata, by zwiększyć prawdopodobieństwo wyniku, można również zbadać genetycznie matki - by zbadać, które geny są od ojca.

W celu uzyskania dokładniejszych wyjaśnień, proponuję zgłosić się do zakładu medycyny molekularnej, który zazwyczaj jest przy zakładach medycyny sądowej.

Serdecznie pozdrawiam!

Lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy