Okaleczanie poprzez codzienne drapanie i obgryzanie skórek

Okaleczam sie codziennie poprzez drapanie i obgryzanie skorek, nie potrafie przestac ciagle o tym mysle i to robie , chce w koncu przestac co ja mam z tym zrobic ??? Prosze o pomoc

Obgryzanie paznokci czyli onychofagia może mieć różne podłoże. Zwykle wśród najczęstszych przyczyn wymienia się długotrwały stres, lęk, nerwicę depresję. Obgryzaniema na celu rozładowanie negatywnych emocji. Proponuję spotkanie z psychologiem, który pomoże określić naturę tych emocji i wypracować inne sposoby ich rozładowywania. A póki co może warto zakupić lakier przeciw obgryzaniu paznokci? Jednak proszę pamiętać, że to jedynie doraźny środek - przyczyny leżą głębiej.

Witam, to wskazuje na zaburzenia nerwicowe, doradzam zacząć od wizyty diagnostycznej u lekarza psychiatry, a następnie umówić się do psychoterapeuty w celu dalszego leczenia przyczyn tego stanu. Pozdrawiam serdecznie.