Okres a masturbacja

Nurtuje mnie takie pytanie, czy np. jak dziewczyna 14 lat, się masturbuje, a nie ma jeszcze okresu. Czy masturbacja wpływa na okres?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Nurtuje mnie takie pytanie, czy np. jak dziewczyna 14 lat, się masturbuje, a nie ma jeszcze okresu. Czy masturbacja wpływa na okres? Witam.

Nie, nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na termin pojawienia się pierwszej miesiączki.

Pozdrawiam!