Okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych cd.

Witam.
Dziękuję bardzo za poprzednia odpowiedź. Uspokoiła mnie :) Mam jednak kolejne pytanie.
22 maja miałam plamienie i współżyłam bez zabezpieczenia, a następnego dnia-23 maja już pojawił się obfity okres i dziś również go mam. Jest bardzo obfity, bardziej niż kiedy brałam tabletki antykoncepcyjne.

Czy to normalne, że miesiączka się pojawia po odstawieniu tabletek? Czy to dobry objaw? I o czym to świadczy? Czy teraz po zakończeniu miesiączki sś normalne dni płodne, czy można liczyć na owulacje i podjąć próbę?:)
Z góry bardzo dziękuję :) Pozdrawiam serdecznie!!!

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Cieszę się, że moja poprzednia odpowiedź była pomocna. W odpowiedzi na zadane tym razem pytanie pragnę napisać, że wystąpienie normalnej miesiączki po odstawieniu antykoncepcji nie zawsze świadczy o powrocie cykli owulacyjnych. Dałoby się to sprawdzić wykonując badanie ultrasonograficzne w środkowej fazie cyklu, ale nie ma sensu wykonywać tego u kobiet bez zaburzeń płodności. Bardzo często udaje się zajść w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek i z tego powodu oczywiście warto próbować zajść w ciążę! Jeśli nie uda się tym razem proszę się nie zrażać. Bardzo często sam stres związany z próbami poczęcia potomka powoduje, że się to nie udaje. Proszę być dobrej myśli.
Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiego doczekania się potomka.