Okres po wyłyżeczkowaniu

Witam.
Mam 32 lata. 14.04.2010 roku miałam wykonany zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy wskutek ciąży obumarłej. Byłam w 8 tygodniu ciąży,która przestała się rozwijać i obumarła w 6 tygodniu. Do tej pory nie miałam okresu.

Proszę mi napisać, czy to normalne i kiedy spodziewać się okresu? Dziękuję.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Zaburzenia miesiączkowania po poronieniu, tak jak po ciąży, mogą się utrzymywać nawet do pół roku, różnie u różnych kobiet. Miesiączka zazwyczaj powraca w ciągu 3-ech miesięcy. Jeśli nie wróci w ciągu tego czasu proszę zgłosić się do ginekologa w celu zbadania. Na dzień dzisiejszy nie ma powodu do niepokoju. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że próby zajścia w ciążę po wyłyżeczkowaniu jamy macicy należy przenieść na co najmniej 3 miesiące po zabiegu, a najlepiej pół roku po.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.