Okres regeneracji zębodołu po usunięciu ósemki

Witam, mam pytanie dotyczące okresu regeneracji zębodołu po ekstrakcji dolnego zęba mądrości. od wewnętrznej strony zębodół jest siny, nie jest wypełniony, i wydziela się nieprzyjemna woń, jednakowo nic mnie nie boli, a mija juz 5 dzień po zabiegu. Czy mam zbagatelizować siność i odór z ust, czy zgłosić się do dentysty? Pozdroawiam

Witam,
Proszę zgłosić się do lekarza który wykonał ekstrakcję.
Mogło dojść do wytworzenia się stanu zapalnego ,lub zbierają się tam resztki pokarmu.
Konieczne może być przepłukanie i założenie lekarstwa do zębodołu. W takim przypadku zębodół może goić się nawet 8-12 tygodni.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Suchy zębodół jest to jedno z najczęściej występujących powikłań (szczególnie po skomplikowanych ekstrakcjach np. dłutowaniu). Objawia się bardzo silnym bólem spowodowanym utratą, bądź nie wytworzeniem się skrzepu krwi w miejscu rany, gdzie zaczynają rozwijać się bakterie. Pacjent dodatkowo może odczuwać ogólne złe samopoczucie i mieć podwyższoną temperaturę. Leczenie polega na zaaplikowaniu w miejscu rany środków przeciwzapalnych i znieczulających miejscowo. Konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, w którym przeprowadzany był zabieg w celu kontroli gojenia. Zębodół może goić się nawet od 8-12 tygodni.