Określenie dnia zapłodnienia

Witam
Mam dosyć kłopotliwe pytanie, chodzi mi o to, że popełniłam w życiu błąd, gdyż pewnie będę musiała i tak przeprowadzić test DNA. Ale jeśli ktoś przynajmniej może rozwiać moje wątpliwości proszę o odpowiedź.
Nie pamiętam swojej miesiączki. Jestem w ciąży w tej chwili w 28 tyg. I tak odbyłam pierwszy stosunek dnia 28 marca i drugi 5 kwietnia. W dniu 27 sierpnia na badaniu USG 3D, wtedy byłam w 23 tyg. i 3 dniu ciąży, termin mam na 21 grudnia 2010, jak sądzicie, który stosunek bardziej jest przybliżony do zapłodnienia, bo wiem, że od razu to nie następuje.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wiek ciąży wspomniany przez Panią sugerowałby, że ciąża powstała w wyniku stosunku z 28 marca. Jednak wiek ciąży określany w 23 tygodniu nie jest tak precyzyjny, jak określany we wczesnej ciąży (najlepiej 7-11 tydzień). Dlatego możliwe, że jeśli dziecko rozwija się szczególnie szybko i jest duże, to ciąża powstała w wyniku stosunku z 5 kwietnia.
Wydaje mi się, że w Pani przypadku badania DNA mogą być jedyną drogą ustalenia ojcostwa.

Pozdrawiam serdecznie!