Określenie płci dziecka a 16-ty tydzień ciąży

Czy lekarz ginekolog w 16 tygodniu ciąży mógł się pomylić co do płci dziecka? Czy stwierdzając że będzie chłopiec to może się urodzić dziewczynka?

Lek. Marta Jaruchowska

16 tydzien ciąży to dosc wczesnie na okreslenie plci dziecka. Jeżeli lekarz powiedział Pani płeć to raczej był tego pewien, ja jednak jestem dość sceptyczna przy tak wczesnych ciążach. Badanie w 20 tyg jest bardziej miarodajne.