Określenie wrażliwości na antybiotyki

mam pytanie odnosnie: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/interpretacje-wyniku-wymazu-z-gardla ,Jak okreslic wrazliwosc na antybiotyki? żaden lekarz mi nic na ten temat nie mowił pomimo dawania multum antybiotykow które mi nie pomagaja.Jest to jakies dodatkowe badanie? jak tak to jakie zrobic? Chciałam bardzo podziekowac za te wszystkie odpowiedzi,gdyby nie wy wszyscy lekarze pewnie bym juz kwiatki od ziemi wachała.Dla naszych lekarzy trzeba o wszystkim mowic a czasem i co maja wypisac..

Witam. Przeważnie razem z posiewem wymazu z gardła jest robiony antybiogram. Proszę zwrócić uwagę czy na dole raportu z laboratorium nie są wymienione łacińsie nazwy substancji z oceną oporności (np. W - wrażliwy, O - oporny)