Okresowe bóle dziąsła

Od kilku tygodni miewam okresowe bóle dziąsła. Nie bolą mnie zęby, ale właśnie dziąsło, gdzieś w głębi. Czy to może być spowodowane jakimś ubytkiem? Dodam, że oglądałam zęby i nic nie widziałam.

Pozdrawiam Izabela Sokólska

Witam
Żeby postawić właściwą diagnozę należałoby zrobić prześwietlenie, Przyczyną takich dolegliwości jest najczęściej ostre lub przewlekłe zaostrzone zapalenie ozębnej któregoś zęba. Mówiąc prościej albo ząb obumarł albo był niezbyt dokładnie leczony kanałowo i choruje tkanka wokół zęba. Proszę udać się do dentysty, gdyż w innym razie może opuchnąć policzek lub zrobić się przetoka. A może przyczyna jest bardziej prozaiczna, tak czy tak wizyta jest konieczna
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Niezbędna jest wizyta u stomatologa i wykonanie zdjęcia RTG panoramicznego. Możliwe, że opisane dolegliwości są spowodowane stanem zapalnym w kości co można ocenić na wspomnianym zdjęciu. Samodzielna ocena zębów niestety nie jest wystarczająca, często próchnica jest ukryta na powierzchniach stycznych.