Okresowe widzenie klatkowe

Witam, od 2 lat pojawia się u mnie okresowo widzenie klatkowe (palinopsia). Dodatkowo silne bóle głowy (raz przypominający klasterowy ból). Wykonałam MRI głowy, w którym w istocie białej obu półkul zanotowano drobne (1-2 mm) ogniska hiperintensywne poniedokrwienne, pozapalne lub podemielinizacyjne. Jest ich ok. 10. Nie są ułożone charakterystycznie dla SM. Mam niedobór witaminy B12 - 122 (norma 180-800), czy to może być przyczyną ognisk? Mam też zespół WPW i dostaję częstoskurcz nadkomorowy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w mózgu mogą mieć raczej związek z problemami kardiologicznymi. Niemniej jednak nie ma leczenie, które by mogło je usunąć. Można jedynie stosować leczenie objawowe.