Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Okropne piersi po schudnięciu - co robić?

Mam 26 lat, schudłam niedawno 30 kg i stan moich piersi jest tragiczny. Mam bardzo małe piersi, a teraz na dodatek niezwykle zwiotczałe z rozstępami. Na dodatek jedna pierś jest większa od drugiej. Masakra. Wiem, że rozstępy i rozmiar się nie zmienią, ale może dałoby się chociaż ujędrnić biust. Jak to zrobić, a przede wszystkim ile czasu potrzeba na widoczne efekty owych ćwiczeń? I ile czasu dziennie muszę poświęcać owym ćwiczeniom? Dziękuję z góry.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Witam!

Rzeczywiście rozstępy prawdopodobnie pozostaną. Można jednak sprawić, by były mniej widoczne. Na rynku jest wiele preparatów kosmetycznych przeznaczonych do tego celu. Przy dyspozycji większą ilością funduszy, może Pani sobie pozwolić na przykład na zabieg biodermogenezy. Po kilku seriach rozstępy stają się płytsze, bledsze i mniej widoczne.

Aby zmniejszyć ryzyko powstania nowych zmian skórnych, powinna Pani unikać gwałtownego przybierania na wadze i szybkiej jej utraty.

Warto także poprawić stan skóry i jej elastyczność poprzez:
- stosowanie masaży,
- stosowanie kosmetyków ujędrniających,
- codziennie ćwiczenia.

Ćwiczenia najlepiej wykonywać codziennie. Istotna jest systematyczność. Trening może Pani urozmaicić poprzez włączenie np. hantli czy gum rozciągających. Korzystne może być także ściskanie średniej wielkości gumowej piłki (napieranie na nią siłą mięśni). Dobry efekt dają także pompki. Myślę, że ćwiczenia wykonywane po 10-15 minut dziennie, przez około 3 miesiące powinny dać zauważalny efekt.

Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości!

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy