Okropny ból jajników

Witam mam 23 lata.
Od 2 miesięcy miewam straszne bóle obu jajników. Jestem mamą od 11 miesięcy. Miesiączkuję od 4 miesięcy po ciąży. Bóle są tak silne, że czasami nawet nie potrafię się podnieść z łóżka. Byłam z dolegliwościami u ginekologa, ale dowiedziałam się tylko tyle, że mam znikomą nadżerkę oraz malutką 3 cm cystę i najprawdopodobniej to przeziębienie. Dostałam antybiotyki i wydawało się, że przeszło. Po 10 dniach miałam iść do kontroli, ale dostałam okres i nie mogłam.

Podczas miesiączki nic mnie nie bolało. Po 2 dniach zakończenia miesiączki ból powrócił z taką samą mocą. Oprócz tego miewam wzmożone wzdęcia i przybieram na wadze 2 kg. Przed miesiączką w czasie miesiączki wracam do swojej wagi i znów 2 kg do przodu.
Proszę o pomoc, nie wiem jak pozbyć się bólu.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Przybieranie na wadze pod koniec cyklu jest normalne, wynika ono z działania hormonów, które wywołują zatrzymanie większej ilości wody w organizmie. Powinna Pani natomiast niezwłocznie udać się znów do ginekologa w związku z bólami w podbrzuszu. Rozumiem, że rozpoznano u Pani zapalenie przydatków. Teraz mógł nastąpić nawrót choroby, który trzeba leczyć.
Pozdrawiam!