Okulary a ból oczu

Witam, noszę okulary trzeci dzień, co wiem, że mam astygmatyzm i widziałem już dość niewyraźnie czytając. 0,5 i 0,7 chyba dostałem szkiełka i widziałem w nich niesamowicie wyraźnie, ale po kilku dniach boli wzrok, muszę ściągać do komputera, bo boli zaraz i oczy czerwone, a obraz zaczyna się przesycać i widzę już nie tak wyraźnie. Czy muszę się przyzwyczaić? Czy co się dzieje? wybrałem szkła, w których najlepiej widziałem bardzo dokładnie mówiłem, które są najlepsze. Proszę o pomoc. Dziękuję!
ponad rok temu

Witam!

Jeżeli nigdy wcześniej nie nosił Pan okularów jest to kwestia adaptacji. Czas jest u każdego indywidualny. Jeżeli objawy utrzymywałyby się dłużej zawsze można zgłosić się do weryfikacji refrakcji.
Na zaczerwienienie oczu podczas pracy przy komputerze proponuje krople nawilżające.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam.
Okres adaptacji do okularów z astygmatyzmem wynosi ok. 2 tygodni. Jeżeli w tym czasie dalej będzie występował ten problem to proszę z powrotem udać się do okulisty , który przepisał te okulary.
Pozdrawiam