Olejek z wiesiołka - jak go stosować, gdy staram się o dziecko?

Witam. Z tej racji, że Państwa odpowiedzi na moje pytania są bardzo konkretne pozwolę sobie zadać kolejne pytanie. Kupiłam wiesiołek w kapsułkach na własną rękę. Nie ma tam ulotki, więc nie wiem jak go stosować. Próbuję zajść w ciążę, ale przy moich nieregularnych cyklach to wielka trudność. Przypomnę, że określenie dni płodnych jest u mnie trudne, ponieważ temperatura, obserwacja śluzu oraz odejmowanie liczb od cykli nie jest skuteczna. Mam tylko biały śluz. (Może jestem niepłodna? miałam operację na torbiele na jajnikach 5 lat temu). Czytałam, że wiesiołek pomaga zajść w ciążę, ale nie wiem jak go stosować. Podobno od 1 dnia cyklu do owulacji, ale Ja nie wiem kiedy mam tę owulację. Ze śluzem u mnie też jest różnie. Ponownie dla ułatwienia wypisuję dni moich cykli: 20 luty, 20 marzec, 21 kwiecień, 21 maj, 16 czerwiec, 20 lipiec, 17 sierpień, 13 wrzesień, 20 październik, 17 listopad, 18 grudzień, 18 styczeń, 17 luty. Bardzo proszę o odpowiedź i tym samym o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Olejek z wiesiołka ma pomagać w utrzymaniu prawidłowej konsystencji śluzu szyjkowego, tak by ułatwić plemnikom dotarcie do macicy i jajowodów. Nie wiadomo, czy u Pani niepłodność jest spowodowana nieprawidłowościami związanymi z samym śluzem. Możliwe, że nie dochodzi do owulacji, przez co nie ma obrazu śluzu płodnego. Jeśli stara się Pani o dziecko już przez dłuższy czas, przez dłużej niż rok, to należy poszukać pomocy u specjalisty, zamiast próbować różnych specyfików na "chybił-trafił".

Pozdrawiam serdecznie!