Omamy słuchowe i wrażenie, że wszyscy mnie prześladują

Mam omamy słuchowe. Wielokrotnie słyszę coś, czego tak naprawdę nie mogę słyszeć. Cierpię również na "manię prześladowczą", czy coś w tym stylu, nie pamiętam jak to się nazywało. Po prostu gdy ktoś coś mówi, mija mnie na ulicy lub patrzy się na mnie mam wrażenie że jestem obiektem drwin i żartów. Pomocy
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Omamy słuchowe i urojenia prześladowcze są zwykle objawem zespołów urojeniowych czy zaburzeń psychotycznych, np. schizofrenii. Drogą internetową nie da się jednak postawić żadnej diagnozy i zweryfikować, co Panu/Pani dolega. Powinien się Pan/Pani skonsultować z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam
Omamy słuchowe, mania prześladowcza, konieczna jest w tym przypadku konsultacja psychiatryczna. Psycholog i jeszcze na odległość nie pomoże.
Pozdrawiam