Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Omamy słuchowe i wrażenie, że wszyscy mnie prześladują

Mam omamy słuchowe. Wielokrotnie słyszę coś, czego tak naprawdę nie mogę słyszeć. Cierpię również na "manię prześladowczą", czy coś w tym stylu, nie pamiętam jak to się nazywało. Po prostu gdy ktoś coś mówi, mija mnie na ulicy lub patrzy się na mnie mam wrażenie że jestem obiektem drwin i żartów. Pomocy
ponad rok temu

Cykle snu

Nasz sen składa się zazwyczaj z kilku cyklów. Jeden trwa około 1,5 godziny. Czy wiesz, czym się charakteryzują te okresy snu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Omamy słuchowe i urojenia prześladowcze są zwykle objawem zespołów urojeniowych czy zaburzeń psychotycznych, np. schizofrenii. Drogą internetową nie da się jednak postawić żadnej diagnozy i zweryfikować, co Panu/Pani dolega. Powinien się Pan/Pani skonsultować z lekarzem psychiatrą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam
Omamy słuchowe, mania prześladowcza, konieczna jest w tym przypadku konsultacja psychiatryczna. Psycholog i jeszcze na odległość nie pomoże.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy