Omamy słuchowe i wzrokowe oraz napady lęku a schizofrenia

Miałem omamy sluchowe i wzrokowe czuje sie strasznie otepialy mam wrażenie jak by moje zycie bylo nagrywane jak by wszyscy ludzie robili ze mnie durna do tego mam napady strasznego lęku ze ktoś chce mnie zabić często popadam w depresje tracę kontakt z rzeczywistością czy to schizofrenia?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnego rozpoznania za pośrednictwem Internetu. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych. Proszę zgłosić się do psychologa oraz lekarza psychiatry w swojej okolicy, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
na podstawie krótkiego opisu trudno stawiać diagnozę. Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą, wtedy na podstawie wywiadu i badania będzie można postawić diagnozę i zaplanować dalsze oddziaływania. Specjalistę znajdzie Pan w PZP lub prywatnych gabinetach.
Pozdrawiam
Monika Prus