Omamy słuchowe u 19-latka

Bardzo rzadko zdarza mi się, że słyszę głosy lecz jest to coś jakby bardzo dużo osób mówiło coś naraz a ja nic nie rozumiem, nawet nie mogę wyłapać pojedynczego słowa. Również rzadko słyszę w głowie jakby ktoś na mnie krzyczał ale ten krzyk jest stłumiony i też nic nie rozumiem, czasem potrafię przetrzymać tą chwile ale czasem ochotę wrzeszczeć. Nie byłem z tym u lekarz i nikt nie wie o tym, o czym to wszystko może świadczyć i dla czego ja nic nie rozumiem.

Dzień dobry,

Diagnozować/oceniać Pana objawy MOŻE LEKARZ PSYCHIATRA WYŁĄCZNIE W KONTAKCIE OSOBISTYM, a nie przez internet.
Proszę nie lekceważyć istniejącego objawu i udać się na wizytę do Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).

Witam. Warto wybrać się do psychiatry ale także do lekarza ogólnego - przyczyna może być zarówno psychiczna jak i neurologiczna. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam serdecznie,
Mówi Pan o słyszeniu niepokojących głosów albo stłumionego krzyku. To musi być uciążliwe i utrudniające prawidłowe funkcjonowanie. Warto gdyby udał się Pan na wizytę do psychiatry. Specjalista zdiagnozuje co tak naprawdę się dzieje.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska