Ominięcie dawki tabletki antykoncepcyjnej a ciąża

Witam, Zażywam pierwszę opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu zapomniałam zażyć tabletki nie wzięłam jej póżńiej.. ominęłam dawkę.. dzień póżniej wzięłąm tabletkę i kochałam się ze swoim partnerem. Czy jest możliwość że zaszłam w ciąże? Proszę o szybką odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pominięcie i brak późniejszego przyjęcia wspomnianej tabletki z pewnością spowodował obniżenie ochrony i skuteczności antykoncepcyjnej. Ryzyko ciąży jest jak najbardziej możliwe.