Omyłkowe przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej a ochrona przed ciążą

Witam, biore juz czwarte opakowanie tabletek Vibin i w poniedzialek wzielam tabletke zamiast z drugiego tygodnia to z trzeciego (nie wiem jak moglam to pomylic) a pozniej juz we wtorek wzielam normanie czyli z drugiego tygodnia i dalej biore po kolei i mam pytanie czy dalej zachowana jest ochrona? ta z drugiego tygodnia, ktora mi zostala, mam wziac normalnie w tym trzecim tygodniu (bo przeciez juz jej nie mam) dziekuje za odpowiedz

Milena Lubowicz

Jeżeli w tym dniu wzięła Pani tabletkę, nawet z innego tygodnia, to ochrona jest zachowana. Może Pani tą zapomnianą tabletkę wziąć w trzecim tygodniu, gdyż ich skład jest taki sam.
Pozdrawiam