Co zrobić, gdy dziewczyna udaje, że mnie nie zna?

Moja była dziewczyna cierpi na depresję. Dalej bardzo ją kocham i chciałbyś do niej wrócić, ale ona nie pozwala mi na spotkania, powiedziała, że możemy spotykać się tylko raz w tygodniu, w niedzielę. Wysłałem jej sms, że to dla mnie za mało, bo mi na niej bardzo zależy, ale nic mi nie odpisała... Do tego niedługo wyprowadza się, więc już w ogóle będzie mi trudno się z nią spotykać. Co robić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Powinieneś teraz dać dużo przestrzeni swojej dziewczynie. To świetnie, że określiła tak jasno Wasze spotkania, oznacza to bowiem, że potrafi stawiać wyraźne granice, a to bardzo istotne u osób cierpiących na depresję. Zdaję sobie sprawę, że dla Ciebie może to być zbyt mały kontakt, ale nikogo do niczego nie można zmuszać.

Proponowałabym, abyś nie próbował naciskać na nią. Esemes, który wysłałeś, mógł być odebrany jako presja wywierana na nią, a w sytuacji, gdy ktoś zmaga się z problemami na tle psychicznym, presja to ostatnia rzecz, którą powinien odczuwać. Jak już wspomniałam w poprzednim liście – wsparcie, ale bez nacisku.

Na Twoim miejscu spróbowałabym teraz skupić się na rzeczach, które ułatwią Ci fakt wyprowadzki Twojej dziewczyny, np. na kontaktach ze znajomymi, rozwijaniu zainteresowań. Polecałabym również poczytanie trochę na temat depresji, wiedza taka ułatwi Ci zrozumienie zachowania Twojej byłej dziewczyny. Postaraj się dbać teraz o swój dobrostan psychiczny, w ten sposób jest większa szansa, że będziesz potrafił jej pomóc.

Pozdrawiam serdecznie!