Onkogenny typ HPV 58 a badania profilaktyczne

Mam od 2 lat II grupę cytologii, lecz 2 lata temu robilam profilaktyczne badanie DNA HPV, ktore wykazalo typ onkogenny HPV58. Cytologię robiłam od tego czasu 3 razy i zawsze wynik był prawidłowy (grupa II). Jakie badania powinnam jeszcze wykonywac, aby ustrzec się przed nowotworem lub wczesnie go wykryc?

Małgorzata Panek

Istotne są regularne kontrole cytologiczne. Może być wskazana kolposkopia. Proszę udać się di swojego ginekologa. On zaproponuje odpowiednie dla Pani postępowanie.
Pozdrawiam