Opadająca powieka - czy można coś z tym zrobić?

Witam! We wczesnym dzieciństwie uległem groźnemu wypadkowi - uderzyłem się mocno w okolice oka. Od tego momentu mam uszkodzoną powiekę, która opada mi na połowę oka. Pamiętam, jak miałem 8 lat, lekarze przeprowadzili mi badania i stwierdzili, że nie mogą nic zrobić, bo uszkodził mi się nerw. To było kawał czasu, więc moje pytanie jest następujące. Czy obecnie można coś z tym zrobić? Bardzo chciałbym mieć symetryczne oczy. Obecnie mam 24 lata
24 LAT ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Dostępne obecnie zabiegi przy opadających powiekach mają charakter przede wszystkim kosmetyczny. Niestety w dalszym ciągu wydaje się niemożliwe, by z powodu opadającej powieki, np. w wyniku częściowego uszkodzenia nerwu okoruchowego, sprawić, by oczy po otwarciu były symetryczne, ponieważ groziłoby to niedomykaniem się operowanej powieki, co jest stanem niebezpiecznym - prowadzi do wysychania rogówki, jej uszkodzenia i jest otwartą drogą dla infekcji.

Jednak w celu zasięgnięcia ostatecznej opinii, proponuję skontaktować się z ośrodkiem zajmującym się blepharoplastyką.

Serdecznie pozdrawiam!