Opadanie penisa podczas klasycznego seksu

Witam. Mam 18 lat, jestem mężczyzną, jestem ze swoją partnerką szczęśliwy... Postanowiliśmy zacząć uprawiać seks, lecz okazało się, że jest problem. Już go opisuję: kiedy decydujemy się na seks oralny, jest wszystko ok., jest wzwód i normalne 'dojście' mam, ale gdy już mamy zacząć zwykły seks i gdy chcę swojego "przyjaciela" wsadzić, nagle opada... to się dzieje za każdym razem... nie mam pojęcia, co robić... czy brać jakieś leki lub coś... Proszę o pomoc.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

Pana penis traci wzwód najprawdopodobniej z powodu stresu i braku skupienia się na odczuwaniu przyjemności. Zapewne ma Pan myśli "co będzie, jak nie dam rady". Niestety, takie myślenie będzie pogłębiało problem. Musi Pan "dać się ponieść emocjom". Dobrze jest także przed stosunkiem wypocząć oraz odstąpić od masturbacji.

Jeżeli problemy będą się utrzymywać, warto jest rozważyć wizytę u urologa. Może on przepisać Panu leki na zaburzenia potencji w celu tzw. przełamania się.