Opadnięta powieka oka i kącika ust

Witam. Tydzien temu w sobotę rano wstalam po nocy i zauważyłam ,że mam opadnieta powiekę prawego oka i prawy kącik ust. Po trzech dniach udalam się do lekarza gdyż objawy się utrzymywały i dostałam skierowanie na oddz. neurologii gdzie poinformowano mnie ,że to objaw neurologiczny ale nie wymagam hospitalizacji i mam się zapisać do neurologa.Mija tydzień i objawy nie ustępują a nawet zauważyłam ,że jak się uśmiecham to prawy policzek drży,czekam na wizytę u specjalisty.Czy to może być udar?

Nie mam pewności ,ale być może jest to obwodowe porażenie n.twarzowego po stronie

prawej

Proszę próbować zmarszczyć czoło po tej stronie ( jeśli problem to przemawia za tak jak i brak możliwości domknięcia powieki) Nie leczy się internetowo pacjentów,ale zachęcam do ponownej wizyty w trybie ostro dyżurowym ,aby lekarz wdrożył leczenie informując ,że stan jest gorszy ,a do wizyty specjalistycznej dużo czasu.
Proszę także masować policzek,gwizdać ,żuć gumę ,dbać ( zakrapiać oko kroplami obojętnymi i mocno próbować je docisnąć-zaciskając powiekę.
Włączyć kompleks witamin B .Poza leczeniem istotna jest fizykoterapia.Jeżeli jest stan zapalny gardła i ucha to go leczyć-laryngolog. .Rozważyć ,czy nie było ugryzienia przez kleszcza( borelioza).
I chronić te część twarzy przed zmianą temperatury otulać policzek i ok ucha i szyi.

Pozdrawiam ciepło