Opalanie się przy zażywaniu Trioxalu

Witam! Dostałam od lekarza lek na grzybicę pochwy- Trioxal. Czytałam, że itrakonazol może wywoływać reakcje skórne w kontakcie ze słońcem. Brałam dawkę 2x200 mg na dobę, jednorazowo. Chciałabym się dowiedzieć ile czasu nie można się opalać?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z opalaniem warto odczekać 2-3 tygodnie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli zastosowana została jednorazowa dawka 400mg na dobę w dwóch dawkach podzielonych, to nie powinna się Pani opalać przez około 3-4 dni po przyjęciu dawki.