Operacja jelita grubego a noszenie pasa ściągającego

Jestem po operacji na jelicie grubym ma ciecie na brzuchu pionowe az za pepek. Jak dlugo musze nosic pas sciagajacy? Czy przykazdym wstawaniu z luzka musze go zakladac? Mm jeszcze szwy.

- zaleca się około 3 miesiące po zabiegu
Czy przy kazdym wstawaniu z łóżka musze go zakladac
- dobrze by było, ale nie jest to ściśle konieczne

Lek. Tomasz Budlewski

Przynajmniej do czasu utrzymania szwów proszę stosować pas. Po kontroli szwów będą udzielone Pani kolejne dalsze zalecenia do stosowania pasu ściągającego. Sądzę, że po zdjęciu szwów konieczne będzie jeszcze noszenie pasu przez okres czasu w zależności od gojenia się rany.

Witam. Nie, nie trzeba przy każdym wstawaniu zakładać pas przepuklinowy brzuszny. Należy nosić około trzech miesięcy. Zależy też od wagi pacjenta. Pozdrawiam.