Operacja na żylaki kończyn dolnych

Witam, 5 tygodni temu przeszłam operacje żylaków kończyn dolnych. Lekarz powiedział że po czterech tygodniach mogę zdjąć pończochę p-żylakową. Jedna po zdjęciu pończoch noga mnie tak bolała że byłam zmuszona założyć ja ponownie Czy to jest normalne zjawisko ? czy będę musiała nosić pończochę już zawsze? Poza tym noga nie wygląda tak jak oczekiwałam. Mam wrażenie jakby żylaki były widoczne nadal może nie tak duże jak przed operacją ale jednak noga nie jest gładka.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
operacyjne leczenie żylaków ma na celu przede wszystkim usunięcie poszerzonych naczyń żylnych, w których powstawać mogą skrzepliny, a także usunięcie przyczyny powstawania żylaków. Istnieje wiele metod leczenie i jedne z nich dają lepsze wyniki kosmetyczne, a inne lepiej leczą chorobę podstawową.
Jeżeli nie jest Pani zadowolona z efektu kosmetycznego, to zalecam skontaktowanie się z lekarzem wykonującym zabieg.
Poza noszenie pończochy przeciwżylakowej ważne jest także unoszenie kończyny, np. podczas snu, co również przyczyni się do zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Witam serdecznie, kompresjoterapia bezterminowo jest zalecana, po miesiącu o niższej klasie ucisku - I stopnia i niższe wyroby - podkolanówki. jest to jedyny sposób spowolnienia progresji niewydolności żylnej i powstania kolejnych żylaków w przyszłości. pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Łukasz Szczygieł