Operacja przepukliny a powrót do współżycia

Witam jestem po operacji kręgosłupa przepuklina kręku l4 l5 .Jestem 37 letnim mężczyzną moje pytanie dotyczy sexu, a mianowicie w jakim czasie od zabiegu można współżyć i jakie pozycje są dozwolone

Po około 4 tygodniach można w pełni współżyć oczywiście w pozycjach, które nie będą bezpośrednio obciążać kręgosłupa (nie radzę podnosić/unosić partnerki).