Operacja przepukliny kresy białej

Witam. Mam pytanie: kilka dni temu miałam powtórny zabieg przepukliny kresy białej. pierwszy zabieg miałam w 2007 roku. Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego zabiegu nie miałam założonej siatki. Czy powinna być założona. Proszę o odpowiedż. Poza tym na co powinnam uważać , by się kolejny raz nie powtórzyło? Pozdrawiam

Szanowna Pani,
operację przepukliny kresy białej, podobnie jak inne tego typu można wykonać ze wszczepem lub bez wszczepu siatki. Zabiegi bez wzmocnienia siatką są statystycznie obarczone większym odsetkiem nawrotów. Decyzję o siatce podejmuje chirurg w zależności m.in. od tego co stwierdzi w czasie zabiegu.
Pozdrawiam
dr R.Anielski

Witam , nie widziałem stanu wyjściowego , nie przeprowadzałem operacji , nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie!!! Proszę omówić szczegóły z operatorem!!! z.żurawski