Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Operacja przepukliny pachwinowej bez użycia siatki

Mam 58 lat i jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej. Chirurg już w trakcie badania powiedział mi, że siatka nie konieczne musi być, bo zawsze jest to obce ciało w ciele. Jak powiedział, tak zrobił i siatki mi nie wstawił. Co więc decyduje o tym, czy ma być siatka czy nie?

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Na czym polega ciągłość opieki medycznej po operacji?

Czekasz na operację? Czy zastanawiałeś się już, co się będzie działo po niej? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej o zasadach opieki medycznej po operacji.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Nie ma ścisłych wytycznych, które mówiłyby o wskazaniach co do konkretnej techniki operacyjnej w przepuklinach pachwinowych. Techniki napięciowe (czyli bez siatki, w tym metoda niskonapięciowa) są starsze, w badaniach mają nieco większą liczbę nawrotów w obserwacji odległej oraz powikłań w postaci dolegliwości bólowych po zabiegu. Zaletami jest brak implantu. Techniki beznapięciowe (z użyciem siatki) są zalecane u osób, które planują być aktywne fizycznie po zabiegu lub pracują fizycznie - gwarantuje to lepsze wzmocnienie operowanych powłok. Technika operacji jest dobierana indywidualnie, najlepiej uzgadniać ją z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy