Operacja żylaków i nowe żylaki

mialem operacje zylakow w 2007 roku na prawej dolnej konczynie i ponownie powstal mi zylak w zeszlym roku mialem badanie we wrzesniu robione i lekarz stwierdzil ze nie musze miec zabiegu i mam przyjsc na wizyte za dwa lata czyli we wrzesniu 2015 mam pytanie co jest najlepsze dla zylakow jak dbac o nie

Małgorzata Panek

W przypadku nawracania żylaków wskazane jest noszenie pończoch uciskowych (ich klasę powinien ocenić lekarz na podstawie badania) i ew.stosowanie suplementów wzmacniających ściany naczyń.
W razie dolegliwości bólowych czy obrzęku proszę zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam