Operacyjne leczenie otyłości

Witam. Mam 28 lat i przy wzroście 170 ważę 150 kg. Jestem po leczeniu Sibutraminą, która niestety na mnie nie działa. Stosowałam dietę 1200 kcal i przez kilka dni był spadek wagi, lecz później wszystko się zatrzymywało. Jestem załamana tymi zastojami, bo czego bym nie robiła, to waga stoi w miejscu lub nawet idzie w górę. Miałam robione badania pod kątem tarczycy - wyszły prawidłowo, byłam też u dietetyka i stosowałam jego dietę, ale tak jak napisałam - waga się zatrzymuje lub nawet rośnie. Staram się dużo spacerować, jednak to też nic nie daje. Jestem załamana, bo coraz częściej trudno jest mi wykonywać codzienne czynności, strasznie się pocę i szybko męczę, ogólnie czuję się bardzo osłabiona i nie mam energii do życia. Cierpię również na depresję, nie mogę znaleźć pracy i ogólnie moje życie nie ma sensu. I w związku z powyższym chciałabym zapytać, jakie są w Polsce możliwości dla takich osób jak ja? Czy operacyjne leczenie otyłości jest refundowane przez NFZ? Gdzie mogę się zgłosić w Toruniu w celu skutecznego leczenia mojej otyłości? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam - Teresa
28 LAT ponad rok temu

Witam Panią!

Wszystkie informacje na temat ChLO znajdzie Pani na stronie www.otylosc.org. Warto także zajrzeć na stronę Ministerstwa Zdrowia i zapoznać się z refundowanymi zabiegami. O ile się nie mylę, przed wykonaniem operacji z zakresu chirurgii otyłości przeprowadzane są wnikliwe badania, także stanu psychicznego. Depresja może stanowić przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.

Pozdrawiam