Operowanie obu stron przepukliny pachwinowej

Witam, mam przepukline pachwinową obustronną, nie mam jeszcze ustalonego terminu zabiegu. Zależałoby mi na zoperowaniu obu stron jednocześnie. Czy często pacjenci decydują się na operowanie obu naraz i czy jest to bardzo uciążliwe w porównaniu do operowania osobno obu stron? Pozdrawiam

Witam, obustronne przepukliny pachwinowe są wskazaniem do operacji metodą laparoskopową. Wtedy rekonwalescencja jest krótsza i mniej uciążliwa.Można też operować metodą Lichtensteina, ale wiąże się to z reguły z dłuższą i bardziej uciążliwą rekonwalescencją pacjenta po zabiegu. Pacjenci z reguły zdają się na zdanie lekarza operującego i od rozmowy z nim uzależniają swoją decyzję.Pozdrawiam.Alina Kierznikowicz