Opieka nad mężem po zawale

Witam. Mam wielką prośbę. proszę mnie wyczulić na co szczególnie mam zwrócić uwagę podczas , w trakcie dbania o męża. Mąż ma 56 lat . Dwa lata temu przeszedł operację bajpasów.....i 2 tygodnie temu przeszedł kolejny zawał. /miał wprowadzone stenty/ Boję się o jakiiś błąd z mojej strony. Nie wiem jak się zachować?:(bo mąż lekceważy swpją chorobę. Pali ....je tłusto:( Pozdrawiam. Lucyna

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Mąż powinien przede wszystkim sam zadbać o siebie. Palenie papierosów oraz bogatotłuszczowa dieta u osób z hipercholesterolemia to dwa główne czynniki ryzyka zawału. Pani może zachęcać męża do postaw prozdrowotnych i pomagać w rzuceniu palenia, zmianie diety oraz wprowadzeniu aktywności fizycznej na co dzień.