Opinia wyniku badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa
Bardzo proszę o wydanie opinii na temat badania rezonansu magnetycznego. mam 58latBADANY NARZĄD : Kręgosłup Th. Badanie wykonano w dwóch płaszczyznach, w sekwencji TSE w czasach T1- T2-zależnych,STIR. Obniżenie wysokości i sygnału krążków mk na poziomach :TH4-th8 Naczyniaki w trzonach TH9,TH10 TH11.na poziomie th4-th5 centalne uwypuklenia krażka m-k spłyca rezerwę płynową rdzenia.na poziomie th6-th7th7-th8centalno-lewoboczne uwypuklenie krążka mk, powoduje splycenie rezerwy płtynowej rdzenia.

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.