Opis badania kręgosłupa i ból kregosłupa lędźwiowego i piersiowego
lumbalizacja kregu s-1.przewezenie szpary m-kregowej pomiedzy trzonami kregow l-4/5 od strony prawej niewielkie skrzywienie kr.ledzwiowego w strone lewa,zniesienie lordozy szyjnej-WYNIKI RTG Z 2012R.w roku 2012 rezonans wynik scoring disc w odcinku ledzwiowym obecnie gorsze dolegliwosci odcinka szyjnego piersiowego i ledzwiowego

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon