Opis badania MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa

Dzień Dobry, Mam 25 lat, oto opis badania MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa wykonane w obrazach T1 i T2- zależnych. Lordoza lędźwiowa odprostowana. Krążek międzykręgowy L4/L5 wykazuje obniżenie intensywności sygnału w obrazach T2- zależnych odpowiadającej zwyrodnieniowej dehydratacji o obniżenie wysokości. Poziom L3/L4 i L5/S1 symetryczne uwypuklenie zarysu krążka międzykręgowego typu "bulging disc" uciskające worek oponowy. Poziom L4/L5 drobna centralna skierowana ku dołowi portruzja

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wynik wymaga odniesienia do stanu zdrowia i objawów prezentowanych przez pacjenta. Proszę skonsultować się z ortopedą lub neurochirurgiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.