Opis badania MRI kręgosłupa
Witam, Otrzymałem następujący opis badania MRI: "Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 w postaci dehydratacji i niewielkiego obniżenia wysokości. Nie stwierdzam zmian o charakterze wypuklin/przepuklin krążków międzykręgowych. Sygnał szpiku prawidłowy. Prawidłowe tkanki przykręgosłupowe." Moje pytania są następujące: - Co w takim przypadku robić ? - Czy jest możliwość powrotu do stanu wyjściowego ? - Czy z czasem czeka mnie interwencja neurochirurgiczna ?

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon