Opis badania po poronieniu

Witam.
Uprzejmie proszę o tłumaczenie tekstu."Residua daciduae in statu imbibitionis haemorrhagicae et inflammationis purulentae.Endometrium in statu secretionis vetustioris cum Ariass-Stellii.

Dziękuję

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!
Wynik badania tłumaczy się następująco: "Szczątki doczesnej w stadium wchłaniającego się krwawienia i ropnego stanu zapalnego. Błona śluzowa macicy w stadium wydzielniczym z komórkami Arias-Stelli". Jest to wynik typowy dla poronienia. Komórki endometrium są typowe dla ciąży, z komórkami Arias-Stelli,czyli stymulowanymi hormonem beta-HCG. Wynik ten nie mówi nic na temat możliwej przyczyny poronienia, ale z drugiej strony pokazuje, że nie odpowiadał za to żaden niebezpieczny proces w macicy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.