Opis badania RTG kręgosłupa a kyfoza
Witam Wynik badania RTG.Ograniczona fizjologiczna kyfoza kręgosłupa piersiowego.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zwężenia tarczek międzykręgowych z obecnością osteofitów na krawędziach trzonów kręgowych częściowo mostkujących.Poza tym kręgosłup piersiowy rtg prawidłowy.Czy to coś grożnego i jak leczyć

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon