Opis badania RTG stawu biodrowego u 48-latka

Opis badania Rtg stawu biodrowego. W roku 1996 stan po podkrętarzowym złamaniu lewej kości udowej zaopatrzonym operacyjnie z następowym usunięciem elementów stablluzujących po dwóch latach. Zagęszczenie utkania kostnego podchrzęstnego w panewce. Zwężenie szpary stawowej od strony przyśrodkowej. Przejaśnienie w szyjce kości udowej o wym: 25x15mm. Drobne torbielki w panewce. Zmiany entezopatyczne w krętarzu większym. Bóle lewego biodra i kręgosłupa L-S. Co oznacza opis lekarza radiologa ?

Takie złamania przyspieszają rozwój zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego i do tego tutaj doszło

Doszło do zwyrodnienia stawwu biodrowego.Jeśli rehabilitacja i leki przeciwzapalne nie pomagają,dolegliwości utrudniają funkcjonowanie warto rozważyć zastrzyki dostawowe i ew artoskopię stawu.Proteza stawu biodrowego-ostateczność