Opis kolonoskopii mamy

Dzień dobry. Moja mama jest po kolonoskopii. Przytoczę opis, Mama bardzo martwi się o wynik. Opis: Per rectum bez zmian. Instrument założono do kątnicy. Jelito dobrze przygotowane do badania. W esicy 20 cm od odbytu polip uszypułowany--7 mm -polipa usunięto pętlą diatermiczną. Miejsce po polipectomi suche. Błona śluzowa całego jelita gładka z zachowanym rysunkiem naczyniowym. Wynik badania hist-pat za 14 dni. Badanie wykonano w analgoseadacji.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje jedynie na obecność polipa. Zmiana została usunięta co chroni przed rozwojem nowotworu na jej podłożu. Konieczna jest jednak okresowa kontrola gdyż polipy mogą wzrastać na nowo w tym lub innym miejscu.