Opis MR kręgosłupa i guzek
Witam Co prawda jestem już wstępnie omówiony na zabieg ale fajnie mieć jeszcze jedną potwierdzającą diagnozę; Opis MR; Na poziomie L5/S1 wykazano dokanałową, pośrodkowo-lewoboczną skierowaną do góry przepukinę krążka międzykręgowego(ekstruzja) wypuklającą się do lewego zachyłka bocznego kanałukręgowego. Krążek międzykręgowy L5/S1 wykazuje ponadto spłaszczenie oraz skrócenie czasu relaksacji T2 jako wyraz zmian degeneracji po za tym degeneracja spłaszczenia krążka międzykręgowego L1/L2 i guzek S

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon